Airsoftové zbraně pro Airsoft akce a hry - VOJENSKÁ AKADEMIE

Airsoftové zbraně mají původ v Japonsku. V zemi, ve které byly omezené možnosti pro střelbu, držení střelných zbraní atd. Japonci si tak vytvořili funkční repliky pravých zbraní, tj. zbraní realistického vzhledu a chování.

Airsoftové zbraně jsou střelné zbraně, které uvádějí do pohybu plastový projektil, tj. kuličku z plastu (nejčastěji 6mm) pomocí stlačeného plynu. Airsoftové zbraně se dělí dle způsobu natažení a přípravy zbraně ke střelbě na manuální, elektrické a plynové.

JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST A MOŽNOST VYZKOUŠET SI AIRSOFT ZBRANĚ

Airsoft zbraně všech konstrukcí si vyzkouší všichni naši rekruti VOJENSKÉ AKADEMIE v průběhu střeleckých kurzů a výcviků. Jen u nás si můžete vyzkoušet více jak 60 různých airsoft zbraní, poznat jejich konstrukci, naučit se provádět údržbu airsoft zbraní a baterií, naučit se správnou manipulaci a techniky střelby. Máte zájem? Zjistěte si, jak se přihlásit na airsoft tábor VOJENSKÁ AKADEMIE.

MANUÁLNÍ AIRSOFTOVÉ ZBRANĚ

Manuální airsoftové zbraně je zapotřebí před každým výstřelem ručně natáhnout. Jen tak dojde ke stlačení pístu a umístění kuličky ze zásobníku do komory této střelné zbraně. Manuální airsoftové zbraně se vyrábějí jako pistole, brokovnice, útočné pušky a odstřelovací pušky. Manuální zbraně bývají díky své jednodušší konstrukci levnější, ale nemusí to být pravidlem. Toto pravidlo neplatí především u odstřelovacích pušek a brokovnic, kdy vyšší cena odráží i vyšší kvalitu jak dílů, tak i dílenské zpracování.
Výhody: zpravidla nižší cena
Nevýhody: pomalá střelba spojená s ručním natažením zbraně

ELEKTRICKÉ AIRSOFTOVÉ ZBRANĚ - AEG, AEP

Mechaniku elektrických zbraní pohání zdroj elektrické energie. Pohyb natažení, stlačení pístu atd., provádí elektrický mechabox. Elektrické zbraně nabízejí vysoký komfort ovládání a režimů střelby. Nevýhodou elektrických zbraní je především jejich nárok na baterii, její stav a úroveň nabití. Na výběr je mnoho baterií. V dnešní době jsou nejpopulárnější Li-Pol baterie s potlačeným paměťovým efektem. I tak ale tyto baterie nejsou jednoznačnou výhrou, neboť při nedodržení doporučení výrobcem, může dojít ke trvalému zničení těchto baterií. Elektrické zbraně nabízejí vysoký komfort ze hry například i spojený s funkcí Blowback (zpětný ráz), kdy se závěr zbraně chová velmi realisticky, tj. při každém výstřelu dochází k jeho pohybu a imitaci vyhazování prázdných nábojnic a natažení závěru. 
Výhody: rychlejší střelba, režimy automatické střelby, jednoduchá údržba provozovatele
Nevýhody: složitá mechanika, tj. prostor pro poškození a závady

PLYNOVÉ AIRSOFTOVÉ ZBRANĚ - GAS

Příprava plynové airsoftové zbraně ke střelbě a střelba samotná je zajišťována pomocí tlakové nádoby se stlačeným plynem. Rozlišujeme plynové zbraně na CO2 bombičky nebo na ruční plnění plynem, nejčastěji v prostoru zásobníku nebo pažby. U těchto zbraní odpadají starosti s údržbou elektrických baterií. Nic méně, žádný koncept není zcela ideální. U plynových zbraní jsme odkázání na možnost naplnit plynem zbraň, který může dojít stejně jako u elektrické zbraně energie v baterce. Stejně tak ale platí, že v lese (nebo jiných prostrorech hry) nejsou elektrické zásuvky, nejsou ani "čerpací stanice" na doplnění plynu. Plynové zbraně jsou konstrukčně jednodušší, takže se snižují možnost mechanické závady. To je zase vykoupeno vyššími teplotami při hře, protože tyto zbraně jsou choulostivnější na provozní podmínky.
Výhody: často vyšší výkon a přesnost, realistické chování zbraně (blowback, zvuk)
Nevýhody: provozní teploty, možné netěsnosti při špatné údržbě

JAK VYBRAT AIRSOFTOVOU ZBRAŇ

Ať už se chystáte podstoupit výcvik VOJENSKÉ AKADEMIE nebo míříte na zcela jiný tábor či akci, chcete se věnovat střelbě ve svém volném čase nebo vybíráte zbraň jako dárek, hodí se vědět, jak správně vybrat airsoftovou zbraň.