Jak vybrat airsoftovou zbraň na tábor - VOJENSKÁ AKADEMIE

Článek Jak vybrat airsoftovou zbraň není žádné dogma. Co hráč a střelec, to názor. Nic méně máme s airsoft zbraněmi, pořádáním střeleckých výcviků, airsoft tábory a akcemi bohaté zkušenosti, a proto jsme se rozhodli sepsat pár užitečných rad a postřehů.

První zbraň

S airsoftem se nejčastěji začíná v době "náctileté". Často je airsoft jako logické pokračování dětských her na vojáčky. Mnohdy za rozhodnutím věnovat se airsoftu je parta lidí kolem. Řekněme, že věk je cca. 13 let (jsou mladší i starší, my víme). Téměř každý kluk rád střílí. A ano víme, že někdy i holky. Chceme jen zmínit fakt, že airsoftovou zbraň, případně pravou, by rád měl každý. Nic méně, ne každý se chce po pár hrách, zásazích a prohrách této aktivitě věnovat i dál ... proto berte naše doporučení: Neutrácet hned velké částky za první zbraň a příslušenství horentní částky. Kolik kdo dá do první zbraně je jeho věc, ale zkrátka a dobře, přemýšlejte nad vším kolem .. pro začátek klidně postačí airsoftová zbraň z druhé ruky, půjčená nebo i manuální. Když se navíc setká hodně lidí s manuálními zbraněmi, je to asi ta nejlepší situace, která může nastat, protože hra je ovlivněná dovednostmi a ne výkonem zbraní. To ostatně pozná každý hráč časem :)

Účel pořízení

Vypadá to na lásku na celý život? Jede hráč příložitostně na nějaký airsoftový tábor? Chtějí si kluci občas zaběhat v místním lese nebo se učit přesnou střelbu doma na dvorku či zahradě? Podobně jako v prvním bodě: Buďte rozumní a zjistěte si nejen důvod, ale i účel. V dobrém obchodě vám navíc i velmi dobře poradí. Jedete na naši VOJENSKOU AKADEMII? Pak vám dobře poradíme i my!

Věk hráče

Věk není jen o zákonném omezení, ale také o mentalitě držitele. Představte si, že desetiletému dítěti vložíte do rukou nadupanou zbraň s vysokým výkonem. Trochu si všechny strany zadělávají na problém. Takže s airsoft zbraní je to jako s motorkami. Začíná se na 50cm3 a supersporty až v dospělosti.

Tělesná konstituce hráče

Není hráč jako hráč! A proto nedávejme cca. 6kg těžký kulomet M249 PARA do rukou malému špuntíkovi, který se sotva udrží na nohách po té, co přeběhne přes kousek lesa. Menším dětem klidně vyberte něco menšího. Za prvné se mu s takovou zbraní bude dobře manévrovat, běhat, unese ji. Nespadne s ní a nezničí zbraň při první hře. Hra ho bude více bavit. A o tom by to vše mělo být. Airsoft je zábava. A správná zbraň udrží hráče ve hře!

Úroveň hráče

Airsoftová výbava by měla růst s úrovní dovedností hráče. Pro mnoho mladých hráčů je více než lákavá představa, že hraje jako odstřelovač. Někam si lehne a tam sundavá jednoho protihráče za druhým. Ale už opomenul fakt, že se musí také umět dostat na správné stanoviště a pak zmateně pobíhá s dlouho manuální zbraní po lese a hra ho logicky nebaví. A proto by i výběr airsoftové zbraně měl být závislý na dovednostech a jeho úrovni. Začátečníkům se do rukou hodí krátké samopaly nebo menší útočné pušky. Také se dají pořídit různé konverze na pistole. Pokročilí hráči si už sami dokážou vybrat jak, co a za co chtějí hrát. Tím se také blížíme k faktu, že pokud chce někdo hrát za druhoválečnou Anglii, asi se mu nebude hodit AK 47.

Finanční stánka kupujícího

No a i v tomto oboru platí, že peníze jsou až na prvním místě. Zvažte své finanční možnosti. Airsoft je podobně problematický, asi jako už jednou zmíněné motorky. Motorku si pořídíte raz dva i za málo, ale pak k tomu patří helma, boty, páteřák, rukavice atd. Ke zbrani pro každého airsofťáka zase patří airsoftové vybavení jako pupruh, pouzdro, příslušenství jako kolimátor, náhradní zásobníky, nabíječka, spotřební plyn, kuličky, batoh, vesta, helma a především kvalitní ochranné brýle - a ty mohou někdy stát i více jak zbraň! Je však lepší ušetřit na zbrani, než šetřit na brýlích! Kvalitní brýle může mít hráč na celý život. Levnější airsoftové zbraně mají také omezenou životnost. Po té co airsoftová zbraň odejde, budete stát před rozhodnutím, zda zaplatit drahý servis nebo koupit novou dražší zbraň, která zase vydrží o trochu déle, než ta předchozí. Ano, zbraně jsou opravitelné, ale jistě to sami znáte. Nová zbraň: 3500 Kč. Oprava takové zbraně po roce: 2990 Kč. Nákup nové lepší zbraně: 4500 Kč. Servis takové zbraně jednou do roka: 1500 Kč nebo za dva roky servis: 3500 Kč. S tímto prosím nějak počítejte. Máte-li však jistotu, že se držitel bude airsoftu věnovat delší dobu, je na místě zvážit i pořízení zbraně za částku vyšší jak 10tis. Kč. I tam ale počítejte s údržbou, opotřebením a výměnou dílů + sazbu servisního technika.

A poslední důležitý bod: jakmile zbraň je na konci životnosti, ještě stále může posloužit jako pěkná dekorace na stěnu!