TCCC - výcvik a kurz první pomoci - Nauč se zachránit lidský život

V rámci VOJENSKÉ AKADEMIE se všichni naši rekturi zúčastní základního kurz první pomoci, který obsahuje prvky TCCC - Tactical Combat Casualty Care, což je neodkladná zdravotní péče v bojových podmínkách.

My náš kurz trochu upravujeme a přicházíme spíše s označením TPPP - Taktická péče postiženého pod palbou (nebo také: Taktická první pomoc pod palbou) - aby tomu rozuměli i naši mladší hráči. Metodika výcviku a kurzu je více méně podobná. V programu nalezneme především:

V rámci kurzu si také vyzkoušíme IFAK - Individual First Aid Kit (lékárnička pro jednotlivce) + nejrůznější řešení na trhu. V současné době máme více jak 10 nejrůznějších IFAK pro výcvik a ukázky.

Po úspěšném absolvování kurzu a zkoušce z první pomoci VOJENSKÉ AKADEMIE se můžeš stát CLS - Combat Live Saver - neboli Bojový zdravotník/specialista. Pro všechny ostatní máme certifikát Camp Medic - Táborový záchranář.


 

CO JE IFAK:

IFAK je zkratkou tzv. Individual First Aid Kit (lékárnička pro jednotlivce) nebo také Improved First Aid Kit (vylepšená lékárnička). Vybavení v lékárničce + tourniquet, který je na výstroji připevněn zvlášť, je primárně určeno pro vojáky v misi a jeho použití vyžaduje jisté zdravotnické znalosti a dovednosti. (z webu: zachranar.com)

CO JE AED:

Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj určený k laické resuscitaci, postiženému srdci podá elektrický výboj (tzv. defibrilace). Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci, tedy zrušení fibrilace komor při kardiopulmonární resuscitaci. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům.

Náhodné fotografie z fotogalerie webu VOJENSKÁAKADEMIE.CZ

Výcvik střelby na airsoft střelnici
Sekaná pečeně na rozmarýnu
Hamburská omáčka je lepší než svíčková
Zmrzlinka ke svačině na ochlazení
Výcvik střeleckých dovedností na střelnici
Airsoftová akce na táboře

Střelecké kurzy

I pomocí airsoft zbraní lze získat dobré návyky při manipulaci a střelbě. Každý rekrut se naučí střílet na naší airsoft střelnici!

přečíst celé

1/2 kapacity obsazena

Neváhejte! Přihlášky chodí a volná kapacita airsoft tábora ubývá. Navíc, do konce nouzového stavu může být tábor na splátky!

přečíst celé

Exkluzivní program AKADEMIE

Máme připravený zcela jedinečný program Airsoft tábora VOJENSKÁ AKADEMIE, který jinde na 100% nenajdete.

přečíst celé

Hlavními partnery VOJENSKÉ AKADEMIE jsou:

Top Army shop
Nejen do přírody